KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12455591
nr 1245 5591
Boris Ottenberg
(1891-1946), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 39, Motiv från Gotland. Olja på pannå, 20x28, oramad
Boris Ottenberg, svensk målare född 1891, död 1946.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 1 april 2019
kl 19:16:01
1.000 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.300 kr
1.300 kr
1.300 kr (Budbetjänt)